Få det bedste ud af koege.dk med den nyeste version af Firefox, Google Chrome, Internet Explorer eller Safari.

Vi bruger cookies til statistik som en del af vores arbejde for at lave en god hjemmeside.

Læs om vores cookiepolitik

Ja tak til cookies eller nej tak til cookies

Køge Nord - stationsnært kontorbyggeri

Køge Nord stationsnært kontorbyggeri

Illustration: Reiulf Ramstad Architects

Bliv en synlig del af fremtidens Køge Nord

Køge Kommune udbyder erhvervsgrunde til salg ved den nye Køge Nord Station.
I første etape udbydes 50.000 m2, der primært er målrettet til kontor- og hotelbyggeri.
Grundene udbydes som byggefelter med byggeret på 10.000 – 20.000 m2.

Udbudsmateriale:

Købsaftale

Betinget købsaftale

Pjece / booklet

Pjece om Køge Nord - stationsnært kontorbyggeri


English version:
Booklet about Køge Nord - Office buildings in proximity of the station

Deklarationer, servitutter mm.

Servituterklæring
Deklaration
Grundejerforeningsvedtægter
Servitut 10.06.1987-10496-19
Servitut 12.03.1982-909113-19
Servitut 14.12.2005-39452-19
Servitut 25.04.2013-1004533891
Servitut 31.10.1989-15386-19
Servitut af 05.09.2013-1004790561
Servitut af 13.01.2014-1005077596
Servitut af 14.06.2013-1004618575

Tingbogsattester

Tingbogsattest 11a mfl Ølsemagle By, Ølsemagle
Tingbogsattest 7a mfl Ølsemagle By, Ølsemagle

Lokalplan

Lokalplan 1046 Køge Nord
BEMÆRK at der er tale om en rammelokalplan for hele området.
En ny lokalplan for det specifikke område er under udarbejdelse.

Udbudsannonce

Udbudsannonce

Kontakt

Spørgsmål om udbuddet kan rettes til Plan, Flemming Pedersen på tlf. 5667 2400 alternativt tlf. 5667 2405 / 5667 2465 eller
pr. mail 

Kontakt Køb og salg
Opdateret af Planafdelingen 28.01.19