Byrådsmøde 25. november 2025
Køge Byråd holder møde tirsdag den 25. november 2025, kl. 17.00. Mødet foregår i Byrådssalen på Rådhuset, hvor der er adgang til teleslynge. Du kan komme ind fra Rådhusgården, indgang 2.
Se dagsorden og beslutningsreferat
Det er muligt før mødet at læse dagsorden og bilag på hjemmesiden under Dagsordener og referater og efter mødet at læse referatet.
Stil spørgsmål til Byrådet
Du kan stille spørgsmål til Byrådet i begyndelsen af byrådsmødet. Så får du svar fra politikerne på selve mødet. Kræver svaret lidt mere tid, får du det skriftligt.
Se yderligere information om mundtlige og skriftlige spørgsmål til Byrådet på Spørgsmål til byrådet og regler for fotografering
Spørgsmålene skal have generel interesse for kommunens borgere, og må derfor ikke handle om personer. Du kan ikke stille spørgsmål til en sag, som er optaget på mødets dagsorden.